Biblijnie z Gruberem
Przygotowujemy dla Was kolejne seminarium z Danielem.

Poszukujemy dobrego sposobu realizacji naszych seminariów, dlatego chcemy Was zaprosić na seminarium #2 w nieco innej formie - szczegóły znajdziecie poniżej. 

Seminarium #4

 "Pesach" - Święto odkupienia - "Jak długo, Panie"

Seminarium #4 odbędzie się 23 Kwietnia o godzinie 18:00

18:00 - powitanie i wykład Daniela
20:00 - przerwa
20:15 - Q&A
21:00 - zakończenie

Terminy kolejnych seminariów do wakacji:

#4 - 23.04
#5 - ?
#6 - 28.05
#7 - 18.06

Seminaria będą nagrywane z możliwością odsłuchania dla wszystkich, którzy się zapiszą.

 

Kto jeszcze nie zapisał się wypełniając formularz rejestracyjny - prosimy o dokonanie zapisu - FORMULARZ ZAPISÓW 

Możecie zapraszać Siostry i Braci z Waszych środowisk przekazując tego maila dalej. 

Shalom,
 
Irek Czubak - Fundacja Polania
Michał Grzanka - Dom Przymierza
Marek Paśnik - Misja Poślij Mnie 
 

Opłata za uczestnictwo wynosi 20zł. którą należy uiścić  na konto:

Fundacja Polania

ul. Zakopiańska 73 lok. 30030-418 Kraków
Alior BankPL52 2490 0005 0000 4530 3418 5438z dopiskiem: Seminarium

 

Biblijnie z Gruberem

Tematy kolejnych seminariów:

1. Prawo i sąd Boży. Ogród, Potop, Babel i Kanaan. Boże Prawo Uniwersalne i Przymierze na Synaju. Prawo w Nowym Przymierzu i w Erze Mesjańskiej. Sąd Ostateczny.

2. Definiowanie dobra i zła. Będzie to rozpatrywanie Prawa jako standardu postępowania. Zrozumienie różnicy między mocą i autorytetem boskim i ludzkim. Wartości i priorytety.

3. Znaczenie i kontekst zbawienia. Od czego i ku czemu ludzie są zbawieni? Kahal, Eklezja, Synagoga i Kościół: badanie słów i ich znaczenia. Rozpoznanie biblijnego ludu i społeczności Boga.

4.  "Pesach" - Święto odkupienia - "Jak długo, Panie"

5. Czym jest biblijne Nowe Przymierze? Kim są strony Nowego Przymierza? Jakie są jego warunki wiążące? Jaki jest jego związek z Przymierzem Prawa?

6. Jaką dobrą nowinę głosił Jeszua? Jaka jest biblijna Dobra Nowina o Królestwie? Badanie tego, jak się ona różni od tego, co jest powszechnie nazywane "Ewangelią". Dlaczego to ma znaczenie?

7. Konflikt między tradycją, tłumaczeniem i tekstem. Co stało się z tekstem żydowskim? Co zostało dodane; co zostało usunięte? Historyczne konsekwencje zniekształceń teologicznych.

8. Czy Pisma są nieaktualne? Ofiary ze zwierząt, standardy czystości i nieczystości oraz postęp w nauce. Natura ludzka, zmiany społeczne i standardy postępowania.

9. Ziemia i lud Izraela w świetle Bożych obietnic. Odpowiedzialność, błogosławieństwo i przekleństwo. Granice i sąsiedzi. Rozproszenie i ponowne zgromadzenie. Dlaczego Ten Wiek kończy się bitwą o Jerozolimę. Czego się spodziewać w Erze Mesjańskiej.

10. Przywódcy, strażnicy i stawanie samemu. Zmęczenie Mojżesza i Eliasza. Co się stało z Saulem? David, Joab i Absalom. O czym rozmawiali uczniowie w drodze?

11. Życie jako test i wyzwanie. Tygiel. Co przyniesie prawdziwy zysk?